Zápisky / myšlenky / postřehy související se zvukem

Stačí milisekundový fragment co se pořád opakuje, abych poznal svůj hlas.
Každý pachatel má zpravidla svůj rezonanční tón / zvuk (něco jako barvu hlasu). Často se některý z pachatelů snaží mluvit "slyšitelně" a předpokládá, že když následně bude postupně přecházet do tichého zvuku (rezonanční tón zůstává zachován, jen není slyšitelný), bude se oběť stále soustředit jen na tohoto pachatele. Pachatelé si však zjevně neuvědomují, že neustále melou tak absurdní nesmysly, že se na takové informace člověk okamžitě přestane soustředit = proto musí být "slyšet". 
Nižší frekvence, zejména okolo 300 Hz vytváří rezonance, které zní podobně jako např. nekvalitní sinusovitý signál. Někomu také mohou připomínat ženský hlas.
Pouštění zvuků opačných fází = vyrušování zvuků (stejný zvuk + opačné fáze = ticho), vytváření parazitních rezonancí, pozměňování přehrávaného zvuku = degradace kvality zvuku
Specifická je zejména frekvence 250 Hz + trochu frekvence sousedící (na obou stranách).
Pachatel tvrdí, že chce do každého tónu / zvuku / frekvence říct nějakou tupou frázi
Vlak čeká ve stanici. Mašina pracuje na volnoběh. Bam bam bam bam. Vibrace se přenáší do celého vlaku. Zajímavé je, že když přitisknu hlavu k oknu, lze cítit NF vibrace, které nelze slyšet. Podobný jev je i součástí fenoménu slyšení hlasů.
Často se zdá, že pachatel mluví do LOOPERU a snaží se kohokoliv zahltit množstvím nesmyslů v různých fázových posunech. Nyní mi začíná opět pískat v uších a pachatel se snaží pouštět opět ten stejný sampl = udýchané "slyšíš mě?"
Impulsovité zvuky a vzdálenost mezi dvěma impulsy (zdroje impulsů)
Tvar lidského ucha má zásadní vliv na to, jak slyšíme zvuk
Pokud chci simulovat zvuk tak, jak jej slyší ucho. Bude to ten, který při poslechu přes sluchátka bude identický jako bez?
Otáčky motoru stoupají (a tedy i frekvence) a zároveň objekt se vzdaluje.
Cvakání, které je zpravidla pravidelně a svižné nyní neustále zpomaluje. Vždy 3-5 cvaknutí, které zřetelně zpomalují. "Protože ho uspávám ne"
Některé samply zní,  jakoby hlas byl pořízen skrze mobilní telefon (výrazné středové frekvence / úzké frekvenční pásmo). Často jde o fráze, kdy např. matka okřikuje své dítě = "Jak to mluvíš?" (reálně nadávám pachatelům). U této nahrávky byla rovněž informace, že jde o někoho, koho znám (P.M.)
V německém seriálu DARK jsem si všiml, že ve dvou je použit identický zvuk, jako ten, který jsem slyšel v mnoha ventilátorech na cestě do Mnichova (a zejména při přejezdu přes hranice + Mnichovské nádraží). Jde o podobný princip jako u zvuku, který slyším u nás, jenže zatímco ten německý zní jako "hraní na vínové sklenice", český jako ukřičené, tupoučké, monotónní Á. Co když je právě toto spojeno s 5G ve smyslu 5G vytvoří správnou rezonanci ve vysokém rozlišení? A právě proto gangstalkeři zkouší spojit 5G se smažením mozků a upalováním včeliček?
Tón je nejprve "přesný" = úzké frekvenční pásmo a následně "roztažen" do VF šumu.
Stejně jako občas "vibruje" vzduch při dýchání nosem (např díky mírně ucpaným dutinám), stejně tak vibrují zvuky např ve větracích šachtách panelových domů. Proto by člověk občas přísahal, že slyší někoho okolo. 
U benzínové stanice OMV lze zřetelně slyšet, jak pachatelé přepínají směr, ze kterého zvuky / hlasy přichází.
U hlasů je použit postup: slyšitelný zvuk stejný, ale podprahový zvuk (reálný hlas) se mění.