Tichý hlas = iluze vnitřního hlasu / vnitřního dialogu / vlastních myšlenek. Podrobné informace.

To zásadní spočívá v možnosti připravit zvukovou nahrávku tak, že ji neuslyšíte, ale mozek tento zvuk vnímá a zpracovává defacto normálně. 
Často je tichý hlas vnímán jako vlastní vnitřní hlas a informace jím řečená jako vlastní myšlenky / vnitřní dialog = neřešíme "pravdivost", protože vlastní názor / myšlenky / úvahy považujeme za "bezpečné" = ani nás nenapadne, že by se něco takového dalo uměle podsunout. Málokdo ví, že mozek mnohdy rozhoduje za nás v podvědomí mnohem dřív, než si vůbec uvědomíme že se chceme rozhodnout / řešit nějaký problém. Navíc nejčastěji děláme mnoho drobných rozhodnutí a právě na ty pachatelé cílí.
Pachatelé se často snaží souběžně s tichým zvukem rozptylovat pozornost pomocí slyšitelnější rezonance / zvuku. Slyšitelný zvuk dokáže vnímat větší skupina lidí, protože je jednodušší a výraznější. Oproti tomu podprahový / tichý hlas je více cílen na konkrétního jedince. 
Jak vám jistě váš vnitřní hlas nenapovídá: Co považujeme za “normální” tedy “správné” mnohdy vzniká právě tímto způsobem.
Několik obětí může slyšet stejný hlas a informace jím sdělované ALE chápat toto sdělení každý JINAK / PO "SVÉM" a to právě díky tichému hlasu = podprahových informacím / rozdílnému kontextu, který je takto podsouván. 
Cílit na konkrétní jedince lze např. pomocí rezonanční frekvence sluchovodu / citlivosti na frekvence / rezonanční frekvence prostředí, místnosti, otáček ventilátoru atd.
Za určitých okolností však může dojít k situaci, kdy se člověk naučí tento zvuk / podnět rozlišovat = vědomě slyšet = díky tomu začne zpětně chápat / vnímat řadu situaci zcela odlišně, protože slyší to, co předtím neslyšel či považoval za "svůj názor"
Někteří lidé cítí, že "něco nesedí" / "nějak mi to vrtá hlavou" / "něco nehraje" -> zpravidla je však pozornost zahlcena jiným problémem dřív, než člověk rozlouskne "co" / příčinu problému.

Rozpracováno

Rozpracováno: barva hlasu vs tichý hlas, tóny, rezonanční / melodické patterny, rytmy, fázové posuny, iluze telepatie, vnitřní "dialog"
Rozpracováno: Přemýšlení na základě znalostí / obrazců / emocí vs podsouvání "dialogů"

Související