Už jako malé dítě jsem se učil na klavír. Hudbě se věnuju dodnes. To, co zažívám poslední roky mi ukázalo jeden nepoznaný svět. Každý o něm slyšel, ale málokdo jej navštívil.
Začal jsem si všímat, že v tom zvuku je ještě něco víc. Že se někde něco o mm pohne, nepatrně se něco změní a najednou se rozvibruje celé tělo. Na čakry nebo něco takového jsem nikdy moc nebyl, ale začal jsem si všímat určitých souvislostí.
Navíc se mi párkrát povedlo naladit takový tón, že jsem měl najednou i chuť do práce. Později jsem narazil na informaci o Hypersónickém efektu. Což je, jak se zdá, poměrně zásadní jev a možnosti mé i vaší zvukové karty, nebo vlastně v podstatě veškerého zařízení, které vysílají zvuk, převyšuje rovnou alespoň 5x.
To však neplatí pro člověka a jeho schopnost tyto frekvence vnímat. Proto jsou koncerty a hudební nástroje zcela jiný zážitek.
Existují různé syntetizárory, banky hotových zvuků a dají se s tím dělat zázraky. Jenže mě to stále nějak táhne k mému oblíbenému “A proč? Proč to tak dělá?” Teď už dokonce vím. Pak si ještě někde seženu magnetickou rezonanci ať vidím co se přesně děje s mozkem. Třeba najdu i sám sebe. To jsem jako já jo? (a koho se ptáš?) (Příspěvek Ťuk ťuk / Kdo tam? Já! Já?)
Narazil jsem na zajímavou stránku. Borec tam v javascriptu udělal generátor zvuku, na kterém se dá jednoduše pochopit co to vlastně je sinusovka, pila, čtverec a jak to vzniká. Proč když dáte JEDEN čtvercový tón, vznikne mnoho dalších. Nakonec vlastně základem všeho je sinusovka.
Jednou nahoře, jednou dole. Nahoru dolů. Znáš to. Život je jak horská dráha.
https://meettechniek.info/additional/additive-synthesis.html
One more thing…
A pusťte si k tomu třeba toto (dlouhé uklidňující variace na jednu tóninu). Do toho spusťte SINUSOVKU tak, ať jde slyšet a zkoušejte pomalu přidávat další. Najednou to bude znít jako hlas. Najednou to udělá takový příjemný zvuk. To bylo A? Frekvenci dejte na 130, 260 Hz třeba.